Co zabieramy w podróż życia?

Co zabieramy w podróż życia?

Przygotowując się do wyjazdu, przeczytaliśmy tonę praktycznych artykułów na temat pakowania się w daleką podróż, np. dookoła świata. Wbrew pozorom, każdy pomysł czymś się wyróżniał. Nasza lista rzeczy do zabrania uwzględnia specyfikę wyprawy - przemieszczanie się autostopem, częste spanie w namiocie, prowadzenie bloga z trasy, brak określonego terminu powrotu.

W czasie kompletowania bagażu doszliśmy do wniosku, że od pewnego momentu długość planowanego wyjazdu przestaje mieć znaczenie. Bez względu na to, czy będziesz w trasie miesiąc czy rok, podstawowa lista pozostaje taka sama. Po prostu trzeba robić pranie minimum co 2 tygodnie. Wzięliśmy za to pod uwagę zmienność stref klimatycznych oraz pór roku. Czujemy się przygotowani na ponad 30°C w Rio de Janeiro i mróz na Ziemi Ognistej.

A teraz konkrety! Oto, co pakujemy.

Plecaki

Wybraliśmy je ze względu na wytrzymałość, idealną dla naszych potrzeb pojemność, ale przede wszystkim z powodu genialnego systemu nośnego. Modele zdecydowanie nie należą do lekkich (ważą odpowiednio 3080 i 3180 g), jednak rozkładają ciężar o niebo lepiej niż inne przymierzane przez nas plecaki.

Odzież

Dla niej

Dla niego

Buty

Dla niej

Dla niego

Do spania

Przenośna kuchnia

Elektronika i okolice

Kosmetyczka

Dla niej

Dla niego

Wspólne

Dokumenty i pieniądze

Inne

Brzmi jak tona rzeczy? Słusznie. Nasze plecaki chyba jeszcze nigdy nie były takie ciężkie, przede wszystkim ze względu na rekordową ilość elektroniki. Mamy jednak wystarczającą rezerwę, by zabrać zapas żywności na dłuższy pobyt poza cywilizacją.

Długo rozważaliśmy, co spakować w podróż, a co zostawić w kartonach na strychu u rodziców. Nie mamy wyposażenia na każdą okoliczność, ale nie mieliśmy takich aspiracji. Wychodzimy z prostego założenia, że na trasie naszej wyprawy będą sklepy, w których w razie potrzeby uzupełnimy ekwipunek.